| Max. # of PCI Express Lanes | x20 |
| PCI Express Version | PCIe 5.0 |
| Memory Channels | Dual |
| Memory Speed | 5600 MHz |
| Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Max. RAM Size | 192 GB |
| TDP | 125 W |
| CPU Threads | 28x Threads |
| CPU Cores | 20x Cores |
| Packaging | Tray |
| Lithography | 10 nm |
| Socket | LGA1700 |
| CPU Codename | Raptor Lake |
| CPU Family Name | Intel Core i7 14th Generation |
| Type | CPU - Processor |
Credit is offered for purchases over 1000 lei. You can add the product to the cart and place the order on the “Shopping Cart” page. «Shopping Cart».
More details about crediting can be found on the “Credit” page. «Credit».
Please login or register to submit your questions.
Please login or register to reply.