| ECC Memory Supported | Yes |
| Memory Channels | Dual |
| Memory Speed | 5200 MHz |
| Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Max. RAM Size | 128 GB |
| TDP | 105 W |
| Cache (L3) | 32MB |
| CPU Threads | 12x Threads |
| CPU Cores | 6x Cores |
| Packaging | Box |
| Lithography | 5 nm, FinFET |
| Socket | AM5 |
| CPU Codename | AMD Ryzen 5 |
| CPU Family Name | AMD Ryzen |
| Type | CPU - Processor |
Please login or register to submit your questions.
Please login or register to reply.