| Type | RAM |
| Application (Usage) | Gaming |
| Series | FURY Beast RGB |
| Memory Capacity (Total) | 16GB |
| Package /Kit | 2x 8GB |
| Memory Type | DDR5 SDRAM |
| Memory Speed | 6000 MHz |
| Memory Speed Rating | PC5-48000 |
| CAS Latency | CL30 |
| Timings | 30-36-36 |
| Data Integrity Check | Non-ECC |
| Performance Profile /XMP | Intel XMP 3.0 |
| Memory Rank | Single Rank (1Rx16) |
| RAM Voltage | 1.4V |
| Heat Spreader | Yes |
| Module Form Factor | 288-Pin DIMM |
| LED Colour | RGB-LED |
| Colour Category | Black | Чёрный |
| Colour | Black |
Credit is offered for purchases over 1000 lei. You can add the product to the cart and place the order on the “Shopping Cart” page. «Shopping Cart».
More details about crediting can be found on the “Credit” page. «Credit».
Please login or register to submit your questions.
Please login or register to reply.