| Tip | DSLR Camera |
| Dimensiunea / tipul ecranului | 7.5 cm (3.0") Clear View II TFT (1040k dots) |
| Dimensiunea senzorului | APS-C (22.3 x 14.8 mm) |
| Raport de aspect | 1:1, 4:3, 3:2, 16:9 |
| Viteza obturator minimă | 1/8000 Sec |
| Montura obiectiv | Canon EF-S / EF |
| Tipul Focalizării | Dual Pixel CMOS AF |
| Selectare automată/manuală a punctului AF | 45 / - |
| Focalizare automată în lumină slabă | Sensitivity down to -3 EV |
| Dimensiunea imaginii (max.) | 6960x4640 |
| Format de fişier | JPEG, RAW, DPOF |
| Format video | MP4 |
| Sloturi pentru carduri de memorie | SD/SDHC/SDXC |
| Conexiune fără fir | 2.4 GHz Wi-Fi (802.11b/g/n) |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
| Ieșire HDMI | 1 x Mini-HDMI |
| Intrare Microfon | Yes |
| Conector căști audio | Yes |
| Telecomandă | Yes |
Vă rugăm să vă autentificați sau înregistrați cont pentru a pune întrebări.
Vă rugăm să vă autentificați sau înregistrați cont pentru a putea răspunde.